Hakkımızda

Buharlı Temizlik ?

Bu temizlik sisteminde, deterjan ve kimyasalın yerini buhar almıştır. Kısacası buharla temizlik; yeni, modern temizlik sistemidir. Deterjan ve kimyasalların insan ve çevre sağlığına verdiği zararları tamamen ortadan kaldırır.

Buharlı temizliğin sağladığı en önemli yararlardan biri de evlerde bulunan ama gözle görülmeyen ev tozu akar(mite) adı verilen bakteri çeşidini yok etmesidir. Ev tozu akarları; bebek sahibi, alerji ve astım hastası olan evlerde büyük bir tehdit oluşturur.

Buharlı temizlik makineleri, alerjenleri yok etme konusunda % 100 başarılıdır.

Buharlı Temizleyici Alırken Nelere Dikkat Etmeliyim?

Cihazın yüksek basınçta buhar çıkışı olması ve kuru buhar üretmesi çok önemlidir. İyi bir buharlı temizleyici kuru buhar üretir. Kısaca kuru buhar; nem oranı düşük buhar anlamına gelir. Örneğin, Kuru buhar üreten bir buharlı temizleyici ile temizlenen ve hijyeni sağlanan yüzey(parke, fayans gibi) 1-2 dakika içerisinde kurur. Böylelikle temizlikten sonra kesinlikle kurulama işlemi gerektirmez.

Cihazın içerisinde mutlaka güvenlik ve uzun ömürlülük açısından yüksek değerlere sahip paslanmaz çelik kazan kullanılması önemlidir. İçerisinde paslanmaz çelik kazan kullanılmayan ‘’buharlı temizleyiciler’’ kuru buhar üretemezler. Bu tipte satılan cihazlar gerçek buhar yerine suyla karışık buhar üretirler. Bu durumda da arkadan tekrar bir kurulama işlemi yapmak gerekir.

Buharlı temizlik makinelerinde en çok dikkat edeceğiniz başka bir konu ise ürünün pratik ve ergonomikliğidir. Boyutları çok büyük, çok parçası olan, ağır, hantal, manevra kabiliyeti olmayan ürünler kesinlikle tercih edilmemelidir.

İyi bir buharlı temizlik makinesinin aparatları yüksek kalitede olmalıdır. Aparatlar kalitesiz olursa, aparatların içerisinden geçen buhar zamanla aparatları genleştirebilir ve parçaları kullanılmaz hale getirir. Bu durum size ileride ek servis maliyetleri de doğurabilir.

Buharlı temizlik makinesi alırken dikkat edilecek bir diğer önemli nokta ise buharlı temizlik robotunun nerede üretildiğidir. Firma olarak tavsiyemiz satın alacağınız ürünün Avrupa üretimi olmasıdır. Avrupa üretimi olan buharlı temizlik makineleri güvenlik ve sağlamlık bakımından çok daha iyi denetimlerden geçerek üretilmektedir.

Unutmamalıyız ki insanlar yaşadıkça temizlik yapma ihtiyacı hep olacaktır. Dolayısıyla evinize alacağınız bu tip temizlik cihazlarının yüksek kalitede olmasına gayret gösteriniz.

Buharlı Temizleyici ile Nereleri Temizleyebilirim?

-Halı, Koltuk, Yatak, Duvar, Parke, Mermer ve Fayansları,
-Derz araları, kalorifer petekleri, pencere doğramaları,
-Duşa kabinleri, Cam, Avize, Panjur ve Aynaları,
-Fırın ve Ocak gibi yağlı yüzeyleri,
-Klozet ve lavaboları,
-Oyuncaklar, biberon ve mama sandalyesi,
-Saat ve takı gibi eşyalarınızı,
-Canlı ve yapay çiçekleri, temizleyebilir ve kusursuz bir şekilde hijyen sağlayabilirsiniz.

Bunların yanı sıra ceket, perde gibi tekstil ürünlerini de askıda ütüleyebilir ve üzerindeki kokulardan arındırabilirsiniz.

© 2015 Buharlı Temizleyici | En İyi Ev Tipi ve Profesyonel Temizlik Makineleri
info@buharlitemizleyici.com
Buharlı Temizleyici | En İyi, Kaliteli ve Uygun Fiyatlı Buharlı Temizlik Makineleri buharli temizleyici, buharli temizleyiciler, buharlı temizlik, buharlı temizlik makinası, buharlı temizlik makinesi, buharlı temizlik robotu, buharlı temizlik aletleri, buharlı temizleme, buharla temizleme, akar temizliği, profesyonel buharlı temizlik, endüstriyel buharlı temizlik, buhar temizliği, buharlı süpürge, profesyonel buharlı temizlik makinası, 10 bar buhar makinesi, 9 bar buhar makinesi, endüstriyel buharlı temizlik, ariete buharlı temizleyici, unitekno buharlı temizleyici, ariete buharlı temizlik Ev Tipi Profesyonel Tip Ariete ve Unitekno Buharlı Temizlik Makineleri. Buharlı Temizlik Robotu ve Sanitasyon Sistemleri